На сите пратеници ќе им се верификуваат мандатите по службена должност

2 копии

И покрај тоа што СДСМ не ги признава изборните резултати верификационата комисија по службена должност ќе им ги верификува мандатите на 34 пратеници. И покрај ...
| | веќе видена | слични

Домашните правни експерти велат дека Собранието може да се конституира и без 34-те пратеници на СДСМ, но дека отсуството на опозицијата од пратеничките клупи ...
| | веќе видена | слични
11 копии

По одлуката на СДСМ да не ги прифати мандатите на избраните 34 пратеници на предвремените парламентарни избори, за евентуално непополнетите пратенички места во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гласањето на предвремените парламентарни избори во првиот час и половина минува непречено, а одѕивот на гласачите според податоците до 9:00 часот од 2.326 ...
сите 466 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 234 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 208 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 252 | | | веќе видена

На 14.07.2020 во 12.30 часот кај тунелите на магистралниот пат Удово – Демир Капија било забележано патничко возило „бмв“, со скопски регистарски ознаки, во ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На сите пратеници ќе им се верификуваат мандатите по службена должност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: