ОФИЦИЈАЛНО: Иванов со нов претседателски мандат

2 копии

СДСМ соопшти дека не го признава Ѓорге Иванов за претседател на Република Македонија. Во денешното соопштение од СДСМ се наведува дека „Ѓорге Иванов е избран ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Иванов го доби уверението од Државната изборна комисија за втор претседателски мандат, но наместо претседателот Никола Рилковски, му го врачи членот на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Ѓорге Иванов е избран на функцијата претседател на Република Македонија, на криминални, нефер и недемократски избори, а од тие причини СДСМ не го признава ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Државната изборна комисија денеска му го врачи уверението на старо – новиот претседател на Република Македонија, Ѓорге Иванов за нов мандат на претседателската ...
| | веќе видена | слични

ДИК му го врачи уверението на претседателот Ѓорге Иванов за втор претседателски мандат. Државната изборна комисија денеска му го врачи уверението за нов ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 677 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 173 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена

„Кој се грижи за македонскиот Устав и како македонското државно устројство се брани и се заштитува од оние, од кои тоа најмногу се очекува? Притисоците и ...
сите 143 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски се уште молчат пред македонската јавност, за тоа дека странски агентури работат и стојат зад тензиите помеѓу Македонија и Бугарија. ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОФИЦИЈАЛНО: Иванов со нов претседателски мандат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: