Се намалува ДДВ-то за бебешки производи, училишен прибор и добиточна храна

Ќе се намалува стапката на данокот на додадена вредност од 18 на 5 % за бебешките производи, училишниот прибор, добиточна храна како и адитивите за добиточна ...
| | веќе видена | слични

Помали цени на месото, млекото, но и на саламите, паштетите, сирењата и кашкавалите за граѓаните; а поголема продуктивност и конкурентност за сточарските фарми ...
| | веќе видена | слични

Намалувањето на ДДВ-то за добиточна храна од 18% на 5% треба да предивика намалување на цената и на месото и млекото, очекува Владата. Министрите за финансии и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Последните мерки на Владата на Р. Македонија за намалување на ДДВ од 18% на 5% за сточната храна, адитивите за сточна храна како и за живиот добиток ќе дадат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 8.332, а во моментов активни се 3.475, откако вчера беа регистрирани ...
сите 982 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 232 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се намалува ДДВ-то за бебешки производи, училишен прибор и добиточна храна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: