До 19- ти мај ќе се знае кој ќе го реконструира студентскиот дом ,,Гоце Делчев “

Повикот е отворен до 19 мај, а според проценкитe на владата зафатот треба да чини нешто повеќе од еден милион евра без ДДВ. Премиерот Никола Груевски неодамна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за образование и наука го објави тендерот за реконструкција на еден од блоковите на Студентскиот дом "Гоце Делчев". Како што денеска наведе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спиро Ристовски, министерот за образование и наука најави дека реконструкција на студентскиот дом „Гоце Делчев“ ќе се одвива во фази и дека се планира заклучно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

"Тендерот за реконструкција на еден од блоковите на Студентскиот дом „Гоце Делчев е објавен пред три дена од страна на Министерството за образование и наука. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерството за образование и наука пред три дена објави тендер за реконструкција на еден од блоковите на Студентскиот дом „Гоце Делчев“. Во фази, а заклучно ...
| | веќе видена | слични

Планираната реконструкција на студентскиот дом „Гоце Делчев“, за која од пред неколку дена се бара и фирма-изведувач, ќе се спроведува во неколку фази, а до ...
| | веќе видена | слични

Се бара фирма која ќе ги санира оштетувањата во Блок Б во студентскиот дом „Гоце Делчев“ и ќе ја подобри состојбата во собите, ходниците и тоалетите, за чија ...
| | веќе видена | слични

- Во првата фаза е реконструкција која, врз основа на проценетата вредност, се планира да изнесува над 70 милиони денари. Тендерот ќе оди фазно. Во наредните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вкупната бројка на Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 8.332, а во моментов активни се 3.475, откако вчера беа регистрирани ...
сите 570 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 89 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 232 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 191 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 89 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување на Алфа телевизија истакна дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев бега од дебати бидејќи не ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

До 19- ти мај ќе се знае кој ќе го реконструира студентскиот дом ,,Гоце Делчев “

Од:
До кого (е-маил):
Порака: