ВМРО-ДПМНЕ ги поздрави оценките на ОБСЕ/ОДИХР

4 копии
4 копии

„Пред само два месеци кога беа распишани предвремените парламентарни избори на целиот гласачки електорат во Република Македонија од страна на раководството на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ниту сака ниту има капацитет да спроведе фер и демократски избори.Тој факт го потврдија најрелевантните меѓународни организации. Токму оценките на ...
| | веќе видена | слични

Истовремено, како што се наведува во партиското соопштение, ВМРО-ДПМНЕ ќе ги нотира и адресира сите видувања на ОБСЕ/ОДИХР како што тоа го правеше до сега во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарски државјанин го натепал Христијан Пендиков, секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Поради овој инцидент беше повлечен бугарскиот ...
сите 660 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска во вечерашното интервју за Аргумент плус на Телевизија 24, истакна дека Гоце Делчев е великан чиј роденден треба да ...
сите 377 | | | веќе видена

Алијанса на Албанците и без влегувањето најавува дека би гласала за уставните амандмани, што значи дека доколку овој чекор се случи не прави разлика во таа ...
сите 431 | | | веќе видена

Република Северна Македонија годинава со 40 индексни поени е рангирана на 85 место од можни 180 на Индексот на перцепција на корупцијата (ИПК) за 2022 година ...
сите 64 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска најави дека со претседателот Володимир Зеленски ќе разговара за најновите барања на Украина за софистицирано оружје ...
сите 254 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголеменото производство на електрична енергија е основа наредниот период да имаме можно намалување на електричната енергија, истакна претседателот на Владата, ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ ги поздрави оценките на ОБСЕ/ОДИХР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: