КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ: 534.910 гласа за Иванов, 398.077 за Пендаровски

7 копии

- Ѓорге Иванов е избран на функцијата претседател на Република Македонија, на криминални, нефер и недемократски избори. Од тие причини, СДСМ не го признава ...
| | веќе видена | слични

„Уверението што денеска го доби Иванов од член на ДИК, во отсуство на дел од членовите во највисокото изборно тело и на претседателот на ДИК, е парче хартија, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната изборна комисија во петокот му врачи уверение на старо – новиот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов, за нов мандат на претседателската ...
| | веќе видена | слични
18 копии
17 копии
повеќе

Останато

САД ги повикуваат Бугарија и Македонија да ја деескалираат својата реторика и брзо да ги решат билатералните спорови. Ова за Гласот на Америка го соопштиле од ...
сите 731 | | | веќе видена

Она што јас го знам веќе таму е при крај работата, размислуваат за една или друга варијанта во смисла дали политичката партија Алтернатива ќе остане во влада ...
сите 503 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
сите 245 | | | веќе видена

Опожарено е возило БМВ во липковското село Никуштак, соопшти денеска кумановската полиција. Вчера во 11:55 часот во полициско одделение Матејче било пријавено ...
сите 182 | | | веќе видена

Поднесена е кривична пријава против лице од тетовско Стримница за вршење јавен превоз без лиценца, соопшти попладнево Министерството за внатрешни работи. – СВР ...
сите 183 | | | веќе видена

Вечерва во посета на Виниче, во пресрет на празникот Св. Атанасиј. Нека е за многу години, и ова да биде година на промени и почеток на заедничка иднина за ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОНЕЧНИ РЕЗУЛТАТИ: 534.910 гласа за Иванов, 398.077 за Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: