Тешко со мандатите, потешко без нив

6 копии

По одлуката на СДСМ да не ги прифати мандатите на избраните 34 пратеници на предвремените парламентарни избори, за евентуално непополнетите пратенички места ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
2 копии

Со едногласната одлука да ги врати 34-те пратенички мандати, опозицискиот СДСМ се определи да биде вонпарламентарна опозиција со нови форми на дејствување, кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 533 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 274 | | | веќе видена

Пазарните инспектори втор ден во обиколка на угостителски објекти – но, без ниту една пишана казна. Рестораните и кафулињата полупразни, но парковите преполни. ...
сите 280 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 103 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко со мандатите, потешко без нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: