ОМД: Македонија покажа зрелост со одржувањето мирни и демократски избори

5 копии

Обединетата македонска дијаспора (ОМД) им ја честита на претседателот Ѓорге Иванов и на премиерот Никола Груевски победата на претседателските и на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ОМД Методија А. Колоски и соработникот по меѓународна политика и дипломатија Лидија Величковска во понеделникот се сретнаа со членот на ...
| | веќе видена | слични

ОМД му се заблагодари на конгресменот Бентиволио за неговото силно пријателство со Македонија, во унапредувањето на односите помеѓу САД и Македонија, како и за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
сите 735 | | | веќе видена

„Индексот на перцепција на корупцијата 2022“ е уште една независна потврда на она што Алијансата за Албанците постојано го осудува. Во последното мерење на ...
сите 70 | | | веќе видена

Русија преку својата амбасада во Скопје упати реакција до министерот за надворешни работи Бујар Османи да не шири изјави дека Русија го поттикнува соседскиот ...
сите 205 | | | веќе видена

Амасадорот на ЕУ, Дејвид Гир вели дека сите земји кои сакаат да се придружат на ЕУ, треба да ги применуваат стандардите за човекови права. Тоа се очекувањата, ...
сите 272 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМД: Македонија покажа зрелост со одржувањето мирни и демократски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: