Тешко со мандатите, потешко без нив

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска од Централниот одбор ќе побара поддршка за неприфаќање на 34 пратенички мандати што ги освои СДСМ, но од партијата не ...
| | веќе видена | слични

Маратонска седница на Централниот одбор, која поминала со жестоки дискусии и остри тонови Опозицискиот СДСМ реши да ги врати 34-те пратенички мандати и во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Едногласно, Централниот одбор на СДСМ, вчеравечер, ја прифати одлуката на Извршниот одбор за неприфаќање на мандатите на избраните пратеници во Собранието на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО ДПМНЕ денеска со реакција и повторно побара оставка од министерот Филипче. „22 починати во текот на вчерашниот ден од Ковид, тоа е директна ...
сите 344 | | | веќе видена

„Во период кога есенскиот бран на коронавирусот е во налет, како кај нас, така и во државите од регионот и Европа, а бројот на инфицирани секојдневно расте, ...
сите 287 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 168 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва порача: Додека Заев си се забавува со некаков дигитален конгрес, и во исто време кога започна да се колне во ...
сите 255 | | | веќе видена

Предвременото гласање за претседателските избори во САД на 3 ноември веќе го надмина нивото забележано пред четири години, во 2016 година, се наведува во вчера ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешко со мандатите, потешко без нив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: