- ТВ-спикерка Никогаш не сум ги криела годините, па немам потреба тоа да го правам и денес, кога полнам 83 години. Сметам дека сепак тоа не е возраст за ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Скопскиот џез фестивал ќе биде дел од глобалната прослава на Меѓународниот ден на џезот кој под покровителство на УНЕСКО се одбележува денес со настан во МКЦ ...
| | веќе видена | слични

Прославата ќе започне во 20 часот со проекција на документарниот филм за животот на легендата на џез пијанизмот Телониус Монк, “Straight, no Chaser” од 1988 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Порта џез во Битола в среда, со почеток во 21 часот, ќе се одржи концерт на „Поповски Јосифовски Секуловски Трио“ и Кирил Кузманов на саксофон, по повод од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Историските настани и личности не се работа на политичарите и на комисии, вели историчарот Тодор Чепреганов во однос на ставовите кои доаѓаат од официјална ...
сите 233 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Мерките од четвртиот пакет се дефинирани. Тој претставува продолжение на претходните три и тежи 350 милиони евра, а одлуката треба денеска на седница да ја ...
сите 273 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 185 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што прават

Од:
До кого (е-маил):
Порака: