Села - народот гласаше против Тачи, време е да си оди

Време е Тачи да си поднесе оставка од претседателското место во ДПА вели струшкиот градоначалник Зијадин Села. ДПА никогаш нема да победи на избори се додека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Денеска премиерот Никола Груевски се сретнал и со лидерот на Демократската парртија на Албанците Мендух Тачи и со него разговарал за новата влада.Тачи му рекол ...
| | веќе видена | слични

Струшкиот градоначалник, Зијадин Села вчера побара Мендух Тачи да поднесе оставка од претседателската функција во партијата. Kако што веќе најави пред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Деновиве продолжува порастот на нови случаи на КОВИД-19. Во текот на вчерашниот ден беа регистрирани 62 нови случаја, но и двајца починати. По олабавување на ...
сите 627 | | | веќе видена

Владејачката СДСМ смета дека вонредните парламентарни избори треба да се одржат на 5 јули, бидејќи тој датум го исполнува и законскиот рок од 22 дена до избори ...
сите 431 | | | веќе видена

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Села - народот гласаше против Тачи, време е да си оди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: