ДС: Обидите на СДСМ негативно ќе се одразат на стабилноста на државата

2 копии

Обидите на опозициската СДСМ да ја опструира волјата на своите гласачи претставува авантура со неизвесни последици за сите граѓани, но пред сè, тоа негативно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германецот Јенс Клајнефелд, еден од докторите кои го третираа Кристијан Ериксен на теренот, вели дека реанимацијата била успешна бидејќи се работело за ...
сите 330 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје и во земјава има хоспитализирано 10 нови пациенти поради ...
сите 420 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 160 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 158 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Министерската за надворешни работи на Холандија, Сигрид Каг, одржа дебата со пратениците од парламентарната комисија за европски прашања, меѓу другото за ...
сите 342 | | | веќе видена

Економските експерти очекуваат воведувањето на еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати да предизвика низа негативни последици врз ...
сите 225 | | | веќе видена

Колку и да е тешко, пријателот Бугарија, треба да најде, како што најдовме ние, политичка волја за заемно прифатливи решенија што нè водат напред, наместо да ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДС: Обидите на СДСМ негативно ќе се одразат на стабилноста на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: