КУРЦ: Се согласувам со оцената на ОБСЕ дека изборите беа добро организирани

Министерот за надворешни работи на Австрија, Себастијан Курц, му ја честитал изборната победа на претседателот на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ, премиерот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неопределеното одлагање и започнување на пристапните преговори со ЕУ и нерешениот спор за името може да доведе до сериозна нестабилност во регионот и да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Малата Лара вчера наполни една година, а еден од гостите на нејзиниот роденден беше министерот за здравство Венко Филипче. А Лара, иако има само една година, ...
сите 129 | | | веќе видена

Угостителите реагираат на апсурди во протоколите за работа, откако здравствените власти ги укинаа рестрикциите. Велат дека нејасно е зошто од една страна се ...
сите 153 | | | веќе видена

„Следниот состанок на Комисијата за историски прашања меѓу Бугарија и Република Македонија ќе се одржи во октомври. Тоа е по барање на македонската страна, ...
сите 87 | | | веќе видена

Стариот добар Џо, кого медиумите блиски до Трамп и левичарските „наивчини“ сакаат да го опишат како успан и дементен, се покажа како незгоден клиент за Путин, ...
сите 386 | | | веќе видена

Зголемувањето на еколошката такса за горивата нема драстично да ја намали потрошувачката, но зголемените цени негативно ќе влијаат на стандардот на граѓаните. ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КУРЦ: Се согласувам со оцената на ОБСЕ дека изборите беа добро организирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: