Мисфелдер: Изборите носат стабилност во Македонија

2 копии
2 копии

Демократијата значи и прифаќање на изборните резултати, е првичната оценка на изборниот процес во земјава од страна германската владеачка партија. Според ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот пратеникот Торстен Фрај (ЦДУ-ЦСУ) смета дека изборната победа на ВМРО-ДПМНЕ е шанса за континуитет на владата, и дека кон демократијата припаѓа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

- Одржаните претседателски и парламентарни избори во Македонија ги потврдија очекувањата дека владејачката партија на премиерот Никола Гуевски во Собранието ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 432 | | | веќе видена

Ова е видео колаж од изјави во однос на Македонија и Бугарија, којшто завршува со она коешто стигна од Бугарија како информација испратена од како што велат од ...
сите 617 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.601 тестирања, а регистрирани ...
сите 327 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 471 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата утре на седница ќе ги разгледува двете законски решенија кои се однесуваат на најавеното намалување на ДДВ на електричната енергија и воведувањето ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисфелдер: Изборите носат стабилност во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: