Претседателот го надмина професорот Иванов

13 копии
4 копии

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Никола Рилкоски во петок ќе му го врачи уверението на Ѓорге Иванов, избран за претседател на Република ...
| | веќе видена | слични

ДИК ги обработи сите гласови на избирачите кои го остваиле своеето право на глас на овие претседателски избори. Вкупен број на избирачи запишани во ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ повторно се „среќаваат“ како победници. Што ќе донесат преговорите за старо-новиот состав на власта Актуелниот претседател на државата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Составот на новиот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ ја потврдува деструктивната и антидржавна матрица во која е заглавено ВМРО-ДПМНЕ. Во обид да си ја спаси ...
сите 171 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 125 | | | веќе видена

Петмина полициски службеници кои преземаа мерки против дрвокрадците беа повредени, а еден полициски командир се уште е во сериозна состојба во клиничкиот ...
сите 50 | | | веќе видена

Нови 141 случај со Ковид-19 од 1.559 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Починат е пациент од ...
сите 217 | | | веќе видена

Во врска со настаните кои се случија изминатите денови каде што беа нападнати полициски службеници, се огласи Европскиот полициски синдикат. „Најостро го ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот го надмина професорот Иванов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: