Иванов: Работев и ќе работам само за народот

7 копии

СДСМ во слободен пад. Опозицицијата забрзано ја губи довербата кај македонските граѓани. Од 70.000 гласа разлика, колку што беше по изборите во 2011 година, ...
| | веќе видена | слични

Гласачите ги потврдија прогнозите на рејтинг агенциите, ВМРО-ДПМНЕ ужива најголема доверба. Изборните резултати се доказ дека граѓаните најмногу им веруваат на ...
| | веќе видена | слични

Мртва трка меѓу заменик претседателот на СДСМ Радмила Шекеринска и лидерот на партијата Зоран Заев за не многу ласкавата титула, кој претседател на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонската влада и бугарската ИТ компанија „Скеил Фокус“ на 23 декември 2019 година потпишаа договор за финансиска поддршка според Законот за финансиска ...
сите 441 | | | веќе видена

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, ...
сите 191 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како ...
сите 182 | | | веќе видена

РС Македонија не може да го реши проблемот со Бугарија ако не прифати европски вредности. Ако некое општество сè уште не е подготвено да ги прифати европските ...
сите 234 | | | веќе видена

Во земјава денеска со специјален транспорт преку компанијата „ДХЛ“ треба да стигне првата пратка вакцини против КОВИД-19, кои Министерството за здравство ги ...
сите 348 | | | веќе видена

Уште пред да објави дека е во болница и дека практично ја одбива понудата на Заев, со образложение дека, како што вели, сметот треба да се измете , лидерот на ...
сите 42 | | | веќе видена

Два угостителски објекти од Куманово не ги почитувале здравствените протоколи, соопшти денеска СВР Куманово. Синоќа во 22:30 часот полициски службеници од СВР ...
сите 443 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев вчера ја отвори можноста за формирање заедничка влада со опозицијата, и притоа како дел од причините ги наведе надминувањето на ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Работев и ќе работам само за народот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: