Саздовски е првиот пратеник од ГРОМ што влегува во Собрание

2 копии
6 копии

На денешната прес-конференција која лидерот на Граѓанската опција за Македонија ја одржа во централниот штаб на партијата, беше презентиран целосниот ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ не успеа да стаса до магичната бројка 62, но за 5 мандати го подобри својот учинок од претходните избори. Со 61 мандат е победник на изборите блиску ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 408 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 235 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во повеќе градови денеска во организација на Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ се одржаа протести против новите реформи во ...
сите 382 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саздовски е првиот пратеник од ГРОМ што влегува во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: