ДИК (97,52%): ВМРО – ДПМНЕ 42,98 отсто , СДСМ 25,20 отсто

Државната изборна комисија ги преброи сите гласови од вториот круг претседателски избори и предверемените парламентарни кои се одржаа во неделата. По ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ повторно се „среќаваат“ како победници. Што ќе донесат преговорите за старо-новиот состав на власта Актуелниот претседател на државата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тој не сакаше да ја коментира одлуката на СДСМ за непризнавање на резултатите од изборите. „Дозволете ДИК да не навлегува во оваа ситуација. Како ќе налага ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес, правото и правдата во Македонија по којзнае кој пат во изминативе 30 години, беа погребани, уништени, погазени…Денес, БЕЗ НИТУ ЕДЕН ДОКАЗ се осудени ...
сите 141 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Србија се влошува и тој тренд ќе продолжи и во август, изјави утрово д-р Предраг Кон, член на Кризниот штаб за борба против ...
сите 618 | | | веќе видена

Со денешната ослободителна пресуда за Сашо Мијалков и шестемина припадници на поранешната единица „Алфа“ за изживување при апсењето на Љубе Бошкоски, падна во ...
сите 61 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев коментирајќи го последниот извештај на Стејт Департментот во делот за инвестициската клима, според кој во Македонија постои голема ...
сите 133 | | | веќе видена

Во новоизградениот специјализиран Дневен центар во с. Оризаре, 38 деца со интелектуална попреченост од општината Липково, ќе бидат подготвувани за соодветно ...
сите 118 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК (97,52%): ВМРО – ДПМНЕ 42,98 отсто , СДСМ 25,20 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: