ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Струмица со 975 гласа разлика

6 копии
2 копии
2 копии

Во сите општини во Скопје ВМРО-ДПМНЕ освои повеќе гласови од СДСМ, освен во општината Центар, покажуваат резултатите што ги објави Државната изборна комисија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во целиот негативен наплив од информации поврзани со коронавирусот и секој ден големиот број жртви од оваа зараза, денеска имаше и една позитивна вест. Имено, ...
сите 263 | | | веќе видена

Од Владата вчера немаше реакција по прозивките од портпаролот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, кој бараше одговори д али комбето во кое е фатена дрогата завчера е ...
сите 131 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорѓија Сајкоски на денешната прес-конференција истакна дека аферата „Мафија“ покажува силна вмешаност на највисоките ...
сите 122 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 79 | | | веќе видена

Во полициска станица Радовиш вчера во 17:50 часот било пријавено дека во шахта на магистралниот пат во изградба А-4 Штип-Радовиш, во близина на крстосница за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ прогласи победа во Струмица со 975 гласа разлика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: