ДИК: На парламентарните избори води Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

На предвремените парламентарни избори, според Државната изборна комисија, од обработените податоци од 2.091 избирачки места во Република Македонија, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ во 10 општини освоил повеќе гласови од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, покажуваат резултатите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од срцето на Македонија испраќаме силна порака. Решивме да застанеме на патот на предавството, нема да дозволиме да го скршат македонскиот народ, да го ...
сите 494 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Ромен Грожан презентираше неверојатна храброст и исполнето од адреналин да си го спаси својот живот, Французинот буквално одеше низ пламен и со помош на ...
сите 94 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 205 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: На парламентарните избори води Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: