ДИК: Иванов води со 90 000 гласови, ВМРО ДПМНЕ со 120 000 пред СДСМ (обработени над 65% од избирачки места)Останато

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 153 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Основните теми на министерскиот состанок на НАТО, што утре и задутре се оддржува во виртуелен формат во Брисел, ќе бидат подемoт на Кина, зголемените воени ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: Иванов води со 90 000 гласови, ВМРО ДПМНЕ со 120 000 пред СДСМ (обработени над 65% од избирачки места)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: