ДИК: На парламентарните избори води Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

На предвремените парламентарни избори, според Државната изборна комисија, од обработените податоци од 2.091 избирачки места во Република Македонија, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
5 копии
2 копии

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на СДСМ во 10 општини освоил повеќе гласови од кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорге Иванов, покажуваат резултатите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од срцето на Македонија испраќаме силна порака. Решивме да застанеме на патот на предавството, нема да дозволиме да го скршат македонскиот народ, да го ...
сите 519 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 840 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 228 | | | веќе видена

Психопатолошката елита на власт во Македонија, владее само поради тоа што цело време наоѓа нови моменти како да го повреди македонскиот народ, а истовремено да ...
сите 139 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 205 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Судија во претходна постапка во тетовскиот суд попладнево определи мерка притвор од 30 денови за 24 годишниот М.М кој вчера беше приведен откако пукал во ...
сите 443 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: На парламентарните избори води Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: