Тадиќ не се откажува од гонење на Ратко Младиќ

2 копии
4 копии

На комеморацијата присуствуваше и српскиот претседател, кој изрази жалење за злосторствата и нагласи дека Белград нема да се откаже од потрагата по лицата ...
| | веќе видена | слични

Геноцидот во Сребреница е потресно сведоштво и опомена до сите идни поколенија дека сите конфликти што завршуваат со вакви масакри никогаш не даваат резултати. ...
| | веќе видена | слични

ОДБЕЛЕЖАНА 15-ГОДИШНИНАТА ОД МАСАКРОТ ВО СРЕБРЕНИЦА Српскиот претседател, на комеморацијата во Поточари изјави дека никогаш нема да се откаже од потрагата и ...
| | веќе видена | слични

Регион Да не се повтори Сребреница Сребреница, 11 јули – Роднините и пријателите на 8.000 масакрирани Бошњаци во војната во Босна и Херцеговина, денеска, беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 случаи на Ковид-19 вчера беа регистрирани од направени 1.367 тестирања во претходното деноноќие. Пет лица починаа, од кои по двајца од Скопје и Тетово ...
сите 444 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 190 | | | веќе видена

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 379 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 297 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 125 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 136 | | | веќе видена

Oд месецов работниците во земјава ќе треба да добиваат повисок минималец, и се очекува дека исплаќањето нема да биде проблем во текстилниот и кожарскиот ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тадиќ не се откажува од гонење на Ратко Младиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: