Блаце ќе се модернизира по европски стандарди!

Со поставување на камен темелник, денес беше означен почетокот на најавената реконструкција и надградба на граничниот премин Блаце кон Косово. Со проектот е ...
| | веќе видена | слични

На граничниот премин Блаце вчера почна реконструкцијата и модернизацијата на делот за лесни возила, автобуси и патници. Со реконструкцијата на граничниот ...
| | веќе видена | слични

Власта денеска фрли уште една лопата за нов инвестициски проект. Со 1,7 милиони евра заем од Светска банка ќе се модернизира граничниот премин Блаце. Целосно ...
| | веќе видена | слични

Со 324 милиони долари размена минатата година, Косово е на листата топ десет трговски партнери на Македонија која остварува најголем суфицит токму со Косово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 760 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 429 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 523 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека има доста поважни теми од циркузот што го приредија ...
сите 153 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 173 | | | веќе видена

Во очекување на целата јавност да ја соопшти новата точна бројка на новозаразени од коронавирус во земјава, министерот за здравство Венко Филипче тукушто на ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блаце ќе се модернизира по европски стандарди!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: