Веибо во Mакедонија: Инвестиција од 400 милиони евра и 5.000 вработувањаОстанато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Владата на СДСМ продолжува со својата неодговорна политика во однос со најгорливото прашање – загадениот воздух. Загадениот воздух и во ек на пандемија убива, ...
сите 84 | | | веќе видена

Мицкоски: Европа и должи на Македонија да ја разубеди Бугарија да не ја блокира земјава на патот кон ЕУВечерва во емисија на штипска телевизија гостуваше ...
сите 232 | | | веќе видена

Со потврден позитивен тест, колега на прерано починатиот полицаец Игор Ангеловски, присуствувал на неговиот погреб, кој се одржа вчера на градските гробишта во ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Веибо во Mакедонија: Инвестиција од 400 милиони евра и 5.000 вработувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: