Ставрески: За само три недели, 9 инвеститори потврдија отварање на 13.000 нови работни места


На денешниот прес одржан во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески изјави дека фокусот на проектите во програмата „Проверено“ е врз ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ставрески потенцира дека предвидени се низа мерки кои ќе помогнат за вработување на млади лица, преку отворањето на нови фабрики и одржувањето на најдобра ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ ветува дека во наредниот период ќе се отворат најмалку 64.000 работни места. За тоа ветување најдобра поткрепа имаме во најавите што само во ...
| | веќе видена | слични

Инвестициите и отворањето нови работни места се во фокусот на предизборната програма на ВМРО ДПМНЕ во која економијата е главен сегмент. Програмата која ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Жарко Караџовски, изјави денеска дека во просек 80 отсто од сите регистрирани случаи со Ковид-19 се ...
сите 324 | | | веќе видена

Додека во Јапонија министерот за сообраќај без двоумење поднесува оставка затоа што возот задоцнил неколку секунди, кај нас може возовите не да доцнат туку ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето во емисијата „Што мисли народот“ истакна дека опозицијата сериозно размислува да побара ...
сите 222 | | | веќе видена

Договорот за пријателство меѓу Бугарија и Северна Македонија ги има сите гаранции да се применува во добра волја и од двете страни. Нам целта не ни е да ја ...
сите 386 | | | веќе видена

„Факт е дека есенскиот бран со коронавирус подрани, но не е точно дека ние не бевме подготвени“, изјави епидемилого д-р Жарко Караџовски во интервју за МРТ. ...
сите 39 | | | веќе видена

Бројот на сторители на кривични дела во 2019 година, бележи благо намалување по однос на кривичните дела сторени во 2018. Во извештајот за работа на Јавното ...
сите 6 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: За само три недели, 9 инвеститори потврдија отварање на 13.000 нови работни места

Од:
До кого (е-маил):
Порака: