Иванов: Да се фокусираме кон ЕУ и НАТО

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе присуствува на комеморацијата по повод 15-годишнината од воените злосторства во Сребреница. На ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот Иванов од Сараево денеска со апел до политичките субјекти во Македонија, да се фокусираат на ЕУ и НАТО интеграциите, а не во трошење на време за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Останато

Вчера, градоначалникот на Битола соопшти дека на првата следна седница на Советот на општина Битола, ќе поднесе иницијатива, за доделување награда од страна ...
сите 988 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп и официјално ја прифати номинацијата за кандидат на претседателските избори на конвенцијата на Републиканската ...
сите 437 | | | веќе видена

На планината Серта утрово е замаглено и не може да се види дали, каде и колку гори пожарот, кој избувна минатата среда, вели директорот на ЦУК Стојанче Ангелов ...
сите 1002 | | | веќе видена

Седуммесечното бебе, кое беше пронајдено напуштено во Велес, по една недела од приемот на Одделот за педијатрија и неонатологија во велешката општа Болница, се ...
сите 162 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан изјави дека поранешниот американски претседател Доналд Трамп и словачкиот премиер Роберт Фицо биле нападнати поради нивните ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Да се фокусираме кон ЕУ и НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: