Петта Пол-позиција за Фетел

Возачот на „Ред Бул“, Германецот Себастијан Фетел ќе стартува од првата позиција на утрешната трка за Големата награда на Велика Британија која ќе се вози на ...
| | веќе видена | слични

Возачите на Ред Бул ја потврдија доминацијата на тренинзите, но и на квалификациите пред Големата награда на Велика Британија. По деветти пат оваа сезона ...
| | веќе видена | слични

Островските навивачи се во делириум, бидејќи, како никогаш досега, домашните возачи и тимови се во преден план за победа на легендарната Голема награда на ...
| | веќе видена | слични

Себастијан Фетел стигна до својата петта пол позиција сезонава, воедно втора едноподруго и деветта за Ред Бул во досегашнтие десет викенди. Доминацијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најголема опасност според медицинските лица, претставува зголемената концентрација на ПМ 2.5 честички во воздухот, а загадувањето од шумските пожари се смета и ...
сите 106 | | | веќе видена

Неодамнешните случаи со загрозување деца во Скопје и во Велес укажуваат на потребата за покажување поголема емпатија и грижа, како и за обрнување поголемо ...
сите 43 | | | веќе видена

ОБЈАВЕНО ПИСМОТО НА УНГАРСКИОТ ПРЕМИЕР АДРЕСИРАНО ДО ПРЕТСЕДАТЕЛOT НА ЕВРОПСКИОТ СОВЕТ, ШАРЛ МИШЕЛ Писмото е резултат на неодамнешните посети на унгарскиот ...
сите 119 | | | веќе видена

Американската компанија за кибер безбедност „CrowdStrike“ од вчера е познато име од погрешни причини, откако неуспешното ажурирање на софтверот предизвика ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петта Пол-позиција за Фетел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: