Ставрески: Бизнис амбиентот во Прилеп се подобрува

Ставрески потенцира дека предвидени се низа мерки кои ќе помогнат за вработување на млади лица, преку отворањето на нови фабрики и одржувањето на најдобра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески денес во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, презентирајки ги проектите од изборната програма потенцираше дека Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО – ДПМНЕ ветува дека во наредниот период ќе се отворат најмалку 64.000 работни места. За тоа ветување најдобра поткрепа имаме во најавите што само во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инвестициите и отворањето нови работни места се во фокусот на предизборната програма на ВМРО ДПМНЕ во која економијата е главен сегмент. Програмата која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот прес одржан во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески изјави дека фокусот на проектите во програмата „Проверено“ е врз ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Од срцето на Македонија испраќаме силна порака. Решивме да застанеме на патот на предавството, нема да дозволиме да го скршат македонскиот народ, да го ...
сите 500 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 17 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска продолжува со протести во 11 градови кои ќе започнат во 18 часот.Од партијата додаваат дека продолжуваме, заедно со народот против ...
сите 205 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 842 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде претежно сончево, по одделни котлини со појава на утринска магла. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Бизнис амбиентот во Прилеп се подобрува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: