Шекеринска: Во недела да гласаме за промени!

2 копии
4 копии
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска продолжи на средби со жителите на Драчево, Долно Количани и Батинци. -Стево е вистинскиот човек за ...
| | веќе видена | слични

Заменик претседателката на СДСМ Радмила Шекеринска, заедно со носителката на листата на СДСМ и здружената опозиција во Изборната единица 1 Рената Дескоска, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Владата на 69-та редовна седница, донесе одлука, забраната и посебниот режим на движење на населението и возилата од јавен превоз од 13 мај 2021 почнува од ...
сите 334 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Делево порача дека оваа власт треба да си оди, за Македонија да тргне напред. Делчево заслужува убав живот, среќни ...
сите 360 | | | веќе видена

Постои многу силна поддршка за одржување на првата меѓувладина конференција и нема поддршка за раздвојување на Македонија и Албанија. Ваква порака денеска е ...
сите 476 | | | веќе видена

Владата на 69-та седница ја разгледа и усвои Информацијата за формирање на регионални центри за КОВИД-19 вакцинација за Струмица, Прилеп и Велес. Владата го ...
сите 85 | | | веќе видена

Причината зашто младите си одат од земјава не е зашто не сме членка на ЕУ, туку зашто условите во Македонија не се доволно добри, вели Ева Цветковска, ...
сите 152 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски имаат проблем што се води неселективна борба против корупција, имаат проблем што процесот на имунизација се одвива непречено, имаат ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Во недела да гласаме за промени!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: