Дали Илија Димовски несакајќи призна притисок и влијание во судството?!


5 копии

„На крај од изборната кампања за претседателските и парламентарните избори дозволете ми да ја предочам разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ, заедно со Коалицијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ВМРО-ДПМНЕ од самиот почеток на оваа кампања до самиот крај водеше исклучиво позитивна кампања. Наша цел беше на граѓаните да им ја презентираме нашата ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ: Како привршува кампањата, така СДСМ е се понервозен Како привршува кампањата така СДСМ е се понервозен и се служи со се пониски и подрски монтажи, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ со прашање до лидерот на СДСМ Зоран Заев. Јавно ја отворија дилемата, дали аболицираниот лидер, познат по 100-ците тендери, му ветил амнестија на ...
| | веќе видена | слични

Во минатите денови со документи и докази го потврдивме фалсификатот кој Заев го презентираше на јавноста од извесен Загорец Тумбовски, но СДСМ не застана таму ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во ковид центрите во Скопје во изминатите 24 часа хоспитализирани се 23 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Од утрово поради намален број на ...
сите 665 | | | веќе видена

О2 иницијативата поднесе барање до претседателот Стево Пендаровски да не го потпише указот за прогласување на Законот за утврдување на правен статус на ...
сите 103 | | | веќе видена

Хамас соопшти дека истрелал 130 ракети кон Израел денеска, вклучително и кон центарот на државата, како одмазда за ударот врз повеќекатницата во Газа. Во Тел ...
сите 186 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 82 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 212 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Илија Димовски несакајќи призна притисок и влијание во судството?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: