Уапсен претседателот на изборниот штаб на ДУИ во Охрид!

2 копии

Охридската полицијата го привела Н.У од Охрид, активист на ДУИ, под сомнение за кривични дела поврзани со изборниот процес. Веста за приведувањето ја потврдија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски денеска регираше на владините постапки околу кампањата за спречување на корупција.„Денес ќе објавиме нов тендер кој го ...
сите 361 | | | веќе видена

Филхармонијата денеска ќе одржи концерт со кој ќе ја одбележи годишината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев. На програмата ќе бидат дела од ...
сите 127 | | | веќе видена

Заседваше и советот за општи работи на ЕУ. Прашањата за проширување на ЕУ и процесот за стабилизација и асоцијација, кој беше дизајниран за земјите по распадот ...
сите 259 | | | веќе видена

Над 5.000 граѓани од источниот и струмичкиот регион го дочекаа својот ред за вакцина. Некои од нив до неа стигнаа преку „Мој термин“, други со трпеливо чекање ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со потпретседателот на Европската Комисија и висок претставник за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Жозеп ...
сите 261 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ги сумираше резултатите од средбите кои во изминатите два дена нашата владина делегацијата ги оствари со највисоките претставници ...
сите 171 | | | веќе видена

„Уготур“ плати 58 денари за секоја купена сопствена акција која многу ретко се тргува, а последната цена и била 28 денари. Законската регулатива дозволува и не ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен претседателот на изборниот штаб на ДУИ во Охрид!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: