Ставрески најави 1.000 нови вработувања во Прилеп

2 копии

Ставрески потенцира дека предвидени се низа мерки кои ќе помогнат за вработување на млади лица, преку отворањето на нови фабрики и одржувањето на најдобра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески денес во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, презентирајки ги проектите од изборната програма потенцираше дека Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО – ДПМНЕ ветува дека во наредниот период ќе се отворат најмалку 64.000 работни места. За тоа ветување најдобра поткрепа имаме во најавите што само во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инвестициите и отворањето нови работни места се во фокусот на предизборната програма на ВМРО ДПМНЕ во која економијата е главен сегмент. Програмата која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот прес одржан во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески изјави дека фокусот на проектите во програмата „Проверено“ е врз ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 243 | | | веќе видена

Директорот на Клиничка болница во Штип, Ален Ѓеорѓијев денеска истакна дека ќе побара припадници на Армијата да има пред Инфективното одделение и посочи дека ...
сите 783 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го повикува премиерот во заминување Зоран Заев јавно да објави за што точно тајно се преговара во Софија овие денови, зашто во спротивно од ...
сите 263 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 176 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 134 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 173 | | | веќе видена

Од изјавите на Заев дознаваме дека, сепак, имало преговори со соседна Бугарија, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во статус објавен на социјалните ...
сите 303 | | | веќе видена

Женската иницијатива Женска слободна зона со обележување на јавните простори во градот Скопје, каде најчесто се случува сексуално вознемирување на јавни ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески најави 1.000 нови вработувања во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: