Груевски: Со новата инвестиција се враќа базичниот текстил во Македонија


Крупна компанија чие светско седиште е во Кина, а европското седиште им е во Минхен ќе инвестира во Македонија и ќе вработи 5.000 нови луѓе, истакна денес во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски на вечерашниот митинг во Кочани се осврна на крупните инвестиции најавени изминатиов период.Тој истакна дека покрај ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Kонзорциумот „Веибо груп“ доаѓа во Македонија да реализира инвестиција вредна 400 милиони долари, со што ќе бидат отворени 5.000 нови работни места, најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Темелите на државноста на Република Македонија се илинденците и народноослободителната борба на партизанското движење АСНОМ. Никој нема право да ги негира овие ...
сите 474 | | | веќе видена

Македонскиот јазик и идентитет не се предмет на преговори, потенцираа вчера високи претставници на Владата и напоменаа дека темната страна на историјата треба ...
сите 228 | | | веќе видена

Легендарниот дефанзивец на Наполи и Јувентус, но и италијанската репрезентација Чиро Ферара му беше соиграч на Марадона во Наполи. Во разговорот со Бобо Виери, ...
сите 314 | | | веќе видена

Ромен Грожан презентираше неверојатна храброст и исполнето од адреналин да си го спаси својот живот, Французинот буквално одеше низ пламен и со помош на ...
сите 94 | | | веќе видена

Тимчо Муцунски, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ на денешната комисија за финансирање и буџет зборуваше за амандманот кој е на предлог на граѓанскиот ...
сите 175 | | | веќе видена

Десната рака на Христијан Мицкоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Александар Николовски, на последното гостување на ТВ Алфа, го обвини Зоран Заев ...
сите 120 | | | веќе видена

Аџибадем Систина информира објектот на поранешната болница „Мала Богородица“ е во финална фаза на опремување и адаптирање во ковид-центар.Како што веќе знаете, ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Со новата инвестиција се враќа базичниот текстил во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: