СДСМ Прилеп: Ставревски-кумот на премиерот без срам бара поддршка од намачените тутунопроизводители

-Ставревски-кумот на премиерот во заминување Груевски, вообичаено само пред избори доаѓа на гости во Прилеп и без срам, бара поддршка од намачените ...
| | веќе видена | слични

После 8 години власт на ВМРО ДПМНЕ и потрошени 15 милијарди евра државен буџет и над 130 милиони евра општински пари, Прилеп е доведен во агонија. Ниту еден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ Прилеп: Ставревски-кумот на премиерот без срам бара поддршка од намачените тутунопроизводители

Од:
До кого (е-маил):
Порака: