Ставрески: Следните 6 до 9 месеци 1.000 нови работни места во Прилеп

2 копии

Ставрески потенцира дека предвидени се низа мерки кои ќе помогнат за вработување на млади лица, преку отворањето на нови фабрики и одржувањето на најдобра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески денес во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, презентирајки ги проектите од изборната програма потенцираше дека Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ВМРО – ДПМНЕ ветува дека во наредниот период ќе се отворат најмалку 64.000 работни места. За тоа ветување најдобра поткрепа имаме во најавите што само во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Инвестициите и отворањето нови работни места се во фокусот на предизборната програма на ВМРО ДПМНЕ во која економијата е главен сегмент. Програмата која ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот прес одржан во О.К. на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица, носителот на ИЕ4, Зоран Ставрески изјави дека фокусот на проектите во програмата „Проверено“ е врз ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 322 | | | веќе видена

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 180 | | | веќе видена

Роман Грожан и дефинитивно нема да седне во болидот на Хас за трката за Големата награда на Шакир која ќе се вози следната недела. Од таборот на Хас донесоа ...
сите 86 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 151 | | | веќе видена

„Македонија ќе има голем проблем со Бугарија, оние кои слепо му веруваа на Заев дека по Преспанскиот договор се покажа дека Македонија ќе има сериозни пречки ...
сите 393 | | | веќе видена

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ставрески: Следните 6 до 9 месеци 1.000 нови работни места во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: