Тумбовски ја бара правдата во Стразбур: Јанкуловска тврди дека никогаш не се сретнала со него


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска не одговори дирекно на тврдењето на Загорац Тумбовски дека лично тој на рака ѝ дал 500 илјади евра. Вели ...
| | веќе видена | слични

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска го повтори вчерашниот став на ВМРО-ДПМНЕ , повторно тврдејќи дека лично не се познава со Загорац ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска го повтори вчерашниот став на ВМРО – ДПМНЕ , повторно тврдејки дека лично не се познава со Загорац ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа, поранешниот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Загорец Тумбовски во телефонски разговор за Либертас ја демантира денешната изјава на министерката ...
| | веќе видена | слични

Загорац Тумбовски денеска во телефонски разговор за телевизија Телма и одговори на министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска, испровициран од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оние што немаат антитела откако примиле две дози вакцина против коронавирусот, ќе мора да ја примат и третата доза, рече епидемиологот и член на Кризниот штаб ...
сите 688 | | | веќе видена

Да имавме усогласени ставови по средбата ќе излезевме со заедничко соопштение, а не со одвоени изјави, вели денеска претседателот Стево Пендаровски одговорајќи ...
сите 327 | | | веќе видена

Ги охрабруваме Бугарија и Република Северна Македонија да ги решат отворените прашања за да можат да започнат преговорите за пристапување на Северна Македонија ...
сите 638 | | | веќе видена

Скратен полициски час, работа на угостителските објекти во отворените делови до 23:30 часот и отпочнување на работа на вежбалните, фитнес центрите и ...
сите 252 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч. Од увидот ...
сите 233 | | | веќе видена

Непријатна сцена се случи вчера во црква во Киев, кога неколку пијани девојки влегле во местото за богослужба и започнале да создаваат хаос. Според украинските ...
сите 11 | | | веќе видена

Одбележувајќи го Светскиот ден за слобода на медиумите – 3 мај, денес во услови на светска здравствена криза, повеќе од кога и да е претходно стана јасно ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тумбовски ја бара правдата во Стразбур: Јанкуловска тврди дека никогаш не се сретнала со него

Од:
До кого (е-маил):
Порака: