Пратеничко мнозинство за кратење на апетитите на ДУИ за менување на уставот

На митинзите не се намалува националистичката реторика на ДУИ и секојдневното зголемување на листата на желби. Долгиот список започна со таканаречениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двојазичност, консензуален претседател и повеќе министерски и директорски места – се очекува да бидат барањата на Демократската унија за интеграција, која се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратеничко мнозинство за кратење на апетитите на ДУИ за менување на уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: