Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни


2 копии
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на еден ден пред завршувањето на кампањата апелираше до сите граѓани на Македонија да го дадат својот глас за победничкот ...
| | веќе видена | слични

„За само 3 ипол недели влез на странки инвестиции најавија 9 компании кои ќе ги отворат вратите за 13 илјади работни места. Така работи ВМРО ДПМНЕ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

"Вкулучете се во победничкиот тим и на 27-ми заедно да прогласиме двојна победа со над 500.000 гласа за председателскиот кандидат Ѓорге Иванов и за над 62 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Македонија, демократија имало само кога СДСМ бил на власт, рече Груевски критикувајќи ја опозицијата. Од Куманово каде што вечерва се одржува централниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче се огласи со поддршка за премиерот Зоран Заев по серијата бурни реакции што ги предизвика неговото интервју за ...
сите 283 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на српското Националното собрание, Ивица Дачиќ, оцени дека премиерот, Зоран Заев, не е политички незнајко и дека знае оти неговите неодамнешни ...
сите 391 | | | веќе видена

СДСМ како раштиман оркестар, Костадинов негира, додека премиерот во заминување Заев во изјава за медиум потврдува дека имало преговори во Софија. Според нашите ...
сите 175 | | | веќе видена

Два дена по скандалозното интервју, наместо Зоран Заев да се извини, и да се повлeче од изјавите кои претставуваат удар на темелите на македонската држава и ...
сите 169 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 141 | | | веќе видена

Од денеска се очекува одреден број доктори и медицински сестри кои работеле за војската, да се приклучат кон здравствениот персонал од јавните здравствени ...
сите 134 | | | веќе видена

Легендарниот Мајк Тајсон се бореше со Рој Џонс Џуниор во меч кој беше во хуманитарни цели. Како што беше најавено на крајот борбата немаше победник, а кога го ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: За СДСМ и овие избори ќе бидат нерегуларни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: