Иванов: Наша цел е да создадеме економски силна и развиена Македонија


Иванов им се заблагодари на присутните за поддршката што ја добил на 13 април и ги повика во недела повторно масовно да излезат да гласаат бидејќи, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Кандидатот за втор претседателски мандат од ВМРО-ДПМНЕ Ѓорге Иванов вечерва од говорницата во Кочани истакна дека за време на кампањата заедно со тимот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонија економски силна и развиена, членка на Европската унија и НАТО, отворена кон светот, напредна земјоделска земја, Македонија во која младите ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, Ѓорѓе Иванов, денес им се заблагодари на граѓаните од Пробиштип за поддршката во првиот круг на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Прогласувањето на кризната состојба не значи дека граѓаните ќе гледаат зголемен број полицајци или војници по улиците заради спроведување на мерките, туку ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски запрашан за изјавата на премиерот Зоран Заев за бугарскиот БГНЕС рече дека неговото Куманово го ослободиле ...
сите 291 | | | веќе видена

Некогашното раководство на СДСМ повикува на здрав разум и свест, оставка и одговорност по објавувувањето на скандалозното интервју на актуелниот претседател на ...
сите 128 | | | веќе видена

Експерти од Американската медицинска асоцијација ги наведоа непосакуваните ефекти од вакцината против коронавирусот на американските компании „Модерна“ и ...
сите 313 | | | веќе видена

Светот на спортот е во тага по згаснувањето на животот на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Аргентинецот почина пред два ...
сите 257 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја напушти Белата куќа доколку Изборниот колеџ потврди дека Џо Бајден победил на изборите. Инаугурацијата на 46 ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Наша цел е да создадеме економски силна и развиена Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: