Иванов и Пендаровски нема да се соочат повторно

Ви пренесуваме дел од интервјуто на кандидатот на СДСМ за претседател на Република Македонија Стево Пендаровски за интернет-порталот Алмакос. Што ве поттикна ...
| | веќе видена | слични

Обид да се придобијат гласовите на Албанците пред вториот круг од претседателските избори. Вака експертите ги толкуваат последните потези на опозицијата со ...
| | веќе видена | слични

Наместо меѓу својот народ, кандидатот за претседател на СДСМ, Стево Пендаровска на два дена пред завршувањето на изборната кампања, отиде на Косово. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

И денеска бројот на новозаразени со корона вирусот надминува 100. Изворите на Фактор велат дека дури 89 проценти се од албанската етничка заедница. Можно е ...
сите 732 | | | веќе видена

Уште рано утринава скопјани ги запоседнаа маркетите со цел да ги набават потребните намирници за долгиот претстоен карантински викенд, кој ќе трае три дена, ...
сите 226 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 134 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 131 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 122 | | | веќе видена

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов и Пендаровски нема да се соочат повторно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: