Иванов: Граѓаните го трасираат патот по кој ќе оди Македонија


4 копии

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија, Ѓорѓе Иванов, денес им се заблагодари на граѓаните од Пробиштип за поддршката во првиот круг на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателскиот кандидат од коалицијата За подобра Македонија, Ѓорѓе Иванов, во четвртокот го посети пазарот „Буњаковец“ и ТЦ „Буњаковец“ и оствари средби со ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на вториот изборен круг, претседателот Иванов ги повика граѓаните масовно да излезат на гласање, посочувајќи дека од нивниот избор ќе зависи ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Коле Чашуле во емисијата „Седмица“ говореше за фамозната изјава на Заев која предизвика бурни реакции во јавноста. За ова беше пренесе и статусот на Милчин ...
сите 269 | | | веќе видена

Оставка на Заев, слобода на народот е мотото на протестите кои денеска попладне ќе се одржат во 11 градови низ Македонија. - Продолжуваме, заедно со народот ...
сите 255 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се регистрирани 279 нови случаи на ковид-19 во Скопје-279 и496 оздравени пациентиПочинати во ...
сите 330 | | | веќе видена

Роман Грожан и дефинитивно нема да седне во болидот на Хас за трката за Големата награда на Шакир која ќе се вози следната недела. Од таборот на Хас донесоа ...
сите 87 | | | веќе видена

Колку навреди треба како народ да истрпиме за да има макар една осуда и реакција од Владата и Зоран Заев.Може уште десетина пати да пишува дека е Македонец, но ...
сите 199 | | | веќе видена

„Македонија ќе има голем проблем со Бугарија, оние кои слепо му веруваа на Заев дека по Преспанскиот договор се покажа дека Македонија ќе има сериозни пречки ...
сите 460 | | | веќе видена

Ако догодина буџетските корисници заклучно првото тримесечје не реализираат најмалку 15 проценти од планираните капитални расходи, до второто најмалку 40 ...
сите 151 | | | веќе видена

Овој викенд имало разговори помеѓу владини преставници на Бугарија и Македонија кои се одвивале во Софија. Овие информации ги потврдува и Зоран Заев коj рече ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Граѓаните го трасираат патот по кој ќе оди Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: