Бонучи: Пишуваме важна страница во историјата на Јувентус

Во текот на вчерашниот ден во Виново, Леонардо Бонучи имаше видео разговор со фановите од ‘Juventus Members’ клубот. Тој истакна дека е среќен поради можноста за влез во историјата на клубот со освојувањето на третата титула во низа. “ Освојување на третото последователно Скудето би значело влез во историјата на Јувентус. Да се биде запаметен во клуб како овој, мора да испишете важни страници во неговата историја, а токму ова би била една од нив .” Бонучи ја игра својата четврта сезона во клубот и иако потекнува од школата на Интер, уште како дете навивал за тимот за кој сега настапува. “ Потпишувањето за Јувентус беше емотивен момент за мене, бидејќи уште како дете навивав за овој клуб. Голот против Палермо со кој избивме пред Милан во трката за Скудетото беше исто така значаен момент .” Дефанзивецот се покажа и како добар асистент, забележувајќи и три асистенции за клубот преку долгите топки својствени за него сезонава. “ Тајната е во вербата во своите способности и напорната работа на тренинзите. Ми се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 139 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бонучи: Пишуваме важна страница во историјата на Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: