Тевез: Тимскиот дух е нашата сила

Во интервју за ‘Скај Спорт Италија’ Карлос Тевез говореше за впечатоците од својата прва сезона во Торино по трансферот од екипата на Манчестер Сити. Меѓудругото, Тевез одговараше на прашања поврзани со настапите на клубот во Серија А и Европа Лигата, а даде и свое мислење за тренерот Конте. Ова се дел од темите и одговорите на Карлитос. Силата на тимот “Тимот има фундаментално значење овде, а не само еден негов поединец. Тимот како целина е посилен од поединецот и тоа се покажува на секој наш натпревар.” Популарноста во Аргентина “Тоа се должи на тоа што јас сум скромен и обичен човек. Секогаш сум бил таков.” Моменталната подготвеност “Се чувствувам добро. Се опоравив и фокусиран сум на саботниот натпревар.” Борбата за двете титули “На почетокот на сезоната не помислував дека ќе бидеме во оваа положба, но ние сме Јувентус и мора да се бориме за секој трофеј. Среќни сме што сме во можност да го направиме тоа.” Антонио Конте “Тој е врвен менаџер. Тоа го покажува во секој меч и секое натпреварување во кое ...
| | веќе видена | слични

Останато

Фактот што денеска специјалната јавна обвинителка Катица Јанева влезе на распит за истрагата за „Рекет“, заедно со адвокат, го проблематизираат голем број на ...
сите 589 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 139 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 158 | | | веќе видена

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевез: Тимскиот дух е нашата сила

Од:
До кого (е-маил):
Порака: