Иванов од Пехчево: Граѓаните веруваат на чесност и посветена работа, а не на празни зборови


Резултатите од првиот круг покажуваат дека граѓаните веруваат на посветена работа, на спроведени реформи, јасен концепт, јани програми, а не празни зборови, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Довербата на граѓаните е доверба во политиката на одбрана на државните и националните интереси. И во спорот за разликата околу името, и во надворешната и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Благодарам што вашите гласови го направија Берово да биде на листата од 74 општини каде победивме. Што вашите гласови се дел од 450.000 гласови. Што вашите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка на која, како што рече, се слуша договорот за продажба на Македонска банка и 1,5 милиони евра во кеш, во што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите вие знаете дека ништо не се случува преку ноќ. Но, вие граѓаните ја чуствувате разликата. Затоа ни е потребен уште еден мандат, да направиме уште поголема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вашите гласови покажаа дека дадовме одговор на неколку прашања. Дека со негативна кампања во Македонија веќе не се освојува довербата на граѓаните. Дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 422 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов од Пехчево: Граѓаните веруваат на чесност и посветена работа, а не на празни зборови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: