ИВАНОВ: Граѓаните веруваат на чесност и на посветена работа


7 копии

Довербата на граѓаните е доверба во политиката на одбрана на државните и националните интереси. И во спорот за разликата околу името, и во надворешната и во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Благодарам што вашите гласови го направија Берово да биде на листата од 74 општини каде победивме. Што вашите гласови се дел од 450.000 гласови. Што вашите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Откако лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави снимка на која, како што рече, се слуша договорот за продажба на Македонска банка и 1,5 милиони евра во кеш, во што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите вие знаете дека ништо не се случува преку ноќ. Но, вие граѓаните ја чуствувате разликата. Затоа ни е потребен уште еден мандат, да направиме уште поголема ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вашите гласови покажаа дека дадовме одговор на неколку прашања. Дека со негативна кампања во Македонија веќе не се освојува довербата на граѓаните. Дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апликацијата функционира, надминати се проблемите во процесот на регистрација. Дијаспората успешно се попишува“, одговорија од тимот на „Scalefocus“, фирмата ...
сите 444 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 398 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 322 | | | веќе видена

Претставниците на здруженијата на Бугари во Македонија да ги контактираат пописните органи и да побараат графа за да се изјаснат како сакаат на овој попис, ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска се вакцинира против коронавирусот за време на посетата на фронтот во источниот дел на Донбас, со надеж ...
сите 457 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИВАНОВ: Граѓаните веруваат на чесност и на посветена работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: