Можна формација: Јувентус – Болоња

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи по подолга пауза поради повреда се враќаат во тимот на Јувентус за утрешниот натпревар против екипата на Болоња . Единствено Бонучи и Лихштајнер поради суспензија нема да бидат на располагање на тренерот Конте за овој меч. Останатите 22 фудбалери се повикани и се во комбинација за натпреварот со Болоња. 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес 5 Огбона 6 Погба 7 Пепе 8 Маркизио 9 Вучиниќ 10 Тевез 12 Џовинко 13 Пелузо 14 Љоренте 15 Барѕаљи 18 Освалдо 20 Падоин 21 Пирло 22 Азамоа 23 Видал 27 Кваљарела 30 Сторари 33 Исла 34 Рубињо
| | веќе видена | слични

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувенту с и Болоња кој се игра во рамките на 34-тото коло од Серија А, во сабота од 18.30 часот во Торино. Ова е прв натпревар во кариерата на кој Џакомели ќе ја дели правдата на фудбалерите на Јуве. Негови помошници ќе бидат Вивенѕи и Шеноне , дополнителни судии се Таљавенто и Наска , а четврт судија ќе биде Мели .
| | веќе видена | слични

Останато

Едно лице загина, едно е вратено во камп, а 11 мигранти се префрлени во болницата во Кавадарци по сообраќајката на автопатот Демир Капија-Неготино, потврди за ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави тужба за објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за случајот „Рекет“, кои се појавија на еден портал, а се ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата на Попова Шапка уапси германски државјанин баран преку Интерпол заради организирање и набавка на 700 кг. наркотична дрога кокаин од Јужна Америка до ...
сите 237 | | | веќе видена

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро им нареди на вооружените сили да помогнат во гаснење на големите пожари во Амазонската прашума – белите дробови на ...
сите 158 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција најостро го осудува објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за ...
сите 65 | | | веќе видена

Растот на економијата е веќе над 4%, во првиот квартал на 2019 година.  Резултат на добрите економски политики на Владата, имајќи го предвид наследеното ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Можна формација: Јувентус – Болоња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: