Груевски: Прилеп на 27 април повторно ќе биде победнички град


4 копии
4 копии

Она што беше тажно во неделата е што опозицијата и Зоран Заев, вечерта наместо да излезе доблесно да честита за победата на Иванов и да го признае поразот, да ...
| | веќе видена | слични

Во неделата имавме јасно изразена волја на граѓаните,успешен изборен ден и 123 илјади гласа разлика за претседателот Иванов.Тоа не дојде случајно, рече лидерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

„Апликацијата функционира, надминати се проблемите во процесот на регистрација. Дијаспората успешно се попишува“, одговорија од тимот на „Scalefocus“, фирмата ...
сите 444 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по контроверзните предлози на поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за разрешување на македонско бугарскиот спор. Откако првично ...
сите 182 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 398 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 322 | | | веќе видена

Претставниците на здруженијата на Бугари во Македонија да ги контактираат пописните органи и да побараат графа за да се изјаснат како сакаат на овој попис, ...
сите 109 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, денеска се вакцинира против коронавирусот за време на посетата на фронтот во источниот дел на Донбас, со надеж ...
сите 457 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 167 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: Прилеп на 27 април повторно ќе биде победнички град

Од:
До кого (е-маил):
Порака: