Ко те љуби док сам ја на Стражи!

2 копии

На Стража од утринските часови, па се до затворањето на весникот колона возила остана во снегот. Екипите на Македонијапат и на АМСМ со часови се обидуваа да го расчистат патот и да им помогнат на возачите. Велат, причината за блокадата била тоа што повеќето од возилата имале летни гуми Колони заглавени возила на патиштата, прекин во снабдувањето со струја, скршени гранки и дрвја е сликата што априлскиот снег ја остави во западниот дел од Македонија. Сообраќајот беше блокиран на повеќе патни правци, а најголеми колони заглавени возила со часови беа на превоите Стража и Плетвар. На Стража од утринските часови, па се до затворањето на весникот колона возила остана во снегот. Екипите на Македонијапат и на АМСМ со часови се обидуваа да го расчистат патот и да им помогнат на возачите. Велат, причината за блокадата била тоа што повеќето од возилата имале летни гуми. -Не можеме во моментов да потврдиме за колку возила станува збор, но нашите екипи работат на терен и очекуваме наскоро да ги извлечеме. Претежно се ...
| | веќе видена | слични

Во делови од Македонија некои жители вчера се почувствуваа како да се подготвуваат за новогодишни празници. Улиците, тротоарите и парковите во многу градови беа покриени со априлска снежна покривка. Снег истовремено наврна и во котлините и на планините. На дел од повисоките места беа измерени 40 сантиметри снег. Во Скопје немаше снег, но скопјани ја почувствуваа зимската свежина поради снегот кој иако во мали количини, сепак, ги прошара падините на Водно. Зимската идила главно ги затече западните делови на Македонија. Под снег осамнаа Охрид, Струга, Дебар, Тетово, Берово и Гостивар, иако зимската покривка обеле стотици покриви ширум земјава. Охриѓани гледаа снег по цветните алеи, по темјанушките, но и по палмите покрај брегот на езерото. Галичица осамна со забелени врвови како среде зима. Од Охрид сметаат дека доколку ваквото време потрае и се задржи снегот по планинските превои, каде што сообраќајот се одвива отежнато и во зимски услови, тоа неповолно ќе влијае врз бројот на гости за претстојните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Картелот на власт на чело со Зоран Заев си поигрува со трагедијата на семејствата на масакрираните момчиња кај Смилковско Езеро и ја манипулира целата јавност, ...
сите 287 | | | веќе видена

Сплетот чочеци, плех музиката, лепењето пари по трубачи налик на свадба ја намсејаа и запалија македонската јавност. Отворењето на новата автопатска делница, ...
сите 213 | | | веќе видена

Охрид, 23. април 2018 (ИНПРЕС) – Регионална депонија ќе има и мора да има, посебно од аспект на општината, проблемот е само локацијата, нешто што секако ги ...
сите 56 | | | веќе видена

Има позитивни чекори, но, останува долг пат да се помине, соопшти Белата куќа, во пресрет на средбата Трамп - Кинг Јонг Ун Белата куќа вели дека крајна цел на ...
сите 229 | | | веќе видена

Чеченскиот лидер, Рамзан Кадиров, ги негира обвинувањата дека во Чеченија има кршење на човековите права велејќи дека тамошната ситуација е многу подобра ...
сите 94 | | | веќе видена

Никола Цветкоски од ВМРО-ДПМНЕ во изјава за медиумите рече дека тоа што вчера се случуваше во тунелот на автопатот Демир Капија – Смоквица било трагикомично.– ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ко те љуби док сам ја на Стражи!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: