Започнаа подготовките за Болоња (видео)


По вчерашниот ден за одмор кој го добија фудбалерите после триумфот во Удине, денес во тренинг центарот во Виново тие се вратија на тренинзи, со што започнаа подготовките за натпреварот против Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот на Јувентус арената во Торино, во рамките на 34 коло од Серија А. Поради суспензија кај Јувентус натпреварот ќе го пропуштат Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер. Ова е видеото од денешниот тренинг во Виново.
| | веќе видена | слични

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувенту с и Болоња кој се игра во рамките на 34-тото коло од Серија А, во сабота од 18.30 часот во Торино. Ова е прв натпревар во кариерата на кој Џакомели ќе ја дели правдата на фудбалерите на Јуве. Негови помошници ќе бидат Вивенѕи и Шеноне , дополнителни судии се Таљавенто и Наска , а четврт судија ќе биде Мели .
| | веќе видена | слични

Останато

„Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
сите 545 | | | веќе видена

Предлозите на премиерот Заев за нови министри и заменици кои ќе влезат во владиниот кабинет и во дел од министерствата, стигнале до Собранието. Според ...
сите 116 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 143 | | | веќе видена

Данска ќе плати огромна цена поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да ја откаже неговата посета на земјата само 12 дена пред најавениот ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започнаа подготовките за Болоња (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: